fbpx

نمای کامپوزیت چیست؟

نمای کامپوزیت چیست؟

نما پوششی مناسب برای محافظت از ساختمان در برابر عوامل مختلف محیطی است که نه تنها عمر سازه را افزایش می دهد بلکه نقش مهمی در زیبایی آن ایفا می کند. امروزه از انواع مصالح ساختمانی بدین منظور استفاده می شود که هر کدام مزایا و قابلیت های مختص خود را دارند و با توجه به شرایط اقلیمی منطقه و بودجه افراد انتخاب می شوند. نمای ساختمان های یک شهر باید با یکدیگر همخوانی داشته باشند، در غیر اینصورت یکپارچگی منظر شهری از بین خواهد رفت. در حال حاضر نماهای مدرن جایگزین نماهای قدیمی و رایج شده اند و جلوه بی نظیری به شهر بخشیده اند. این نماها مورد استقبال فراوان قرار گرفته و جایگاه ویژه ای در بحث ساخت و ساز به خود اختصاص داده اند. در گذشته نمای کلاسیک و نمای سنتی رایج ترین نمای ساختمان به شمار می آمدند اما در حال حاضر نمای مدرن جزء محبوب ترین نماها می باشد. طراحی و اجرای نمای ساختمان از جمله مسائل بسیار مهمی است که پس از تکمیل یک بنا صورت می گیرد، از این رو توجه به آن امری بسیار ضروری می باشد. در نوشته های پیشین ساختمانچی به معرفی برخی از نماهای ساختمانی پرداخته شد، هم اکنون در این نوشته قصد داریم نمای کامپوزیت یا نمای آلومینیومی را به شما معرفی نمائیم. با ما همراه باشید.
مراحل طراحی و اجرا و نصب کامپوزیت
1 . تهیه ازبیلت از نمای ساختمان با دوربین نقشه برداری
2 . تهیه نقشه های فاز 2 اجرایی براساس طرح اولیه و ازبیلتها
3 . تهیه شاپ درائینگ های زیر سازی و ورق
4 . نصب زیرسازی آلومینیومی
5 . برش و شیار توسط دستگاه CNC
6 . نصب ورق
7 . کندن پوست و تحویل به کار فرما
نصب ورق توسط  شرکت پارسا گستر سازه به روش hanging انجام می شود. که شرکت پارسا گستر سازه پیمانکار رسمی شرکت UKAN  آلمان می باشد.

زیرسازی با این سیستم  هنگ به روش زیر می باشد.

1 . شاسی کشی آهنی
2 . نصب پروفیل های U  شکل
3 . نصب بچه ناودانی بر روی پروفیل
4 . پانچ چکمی بر روی ورق ها

از مزایای این سیستم هنگ

1 . با توجه به این که تمام اجزاء زیر سازی از یک جنس ( آلومینیوم ) می باشد. با تغییرات دما قطعات با همدیگر منبسط و منقبض گردیده و از دفرمه شدن جلوگیری می شود .
2 . سیستم آب بندی بصورت مکانیکال است و نیاز به استفاده از چسبهای سیلیکون نمی باشد و این امر باعث جلوگیری از نفوذ آب می شود و ضمنا عمر چسبهای سیلیکون 2 تا 3 سال است که این موضوع  از نقاط ضعف سیستم نصب پرچی می باشد.
3 . قطعات تحت وزن خود روی بولتها قرار می گیرند و به علت فرم خاص پانچ در هنگام زلزله و یا وزش بادهای شدید از محل بولت خارج نمی گردد و از پایداری بالایی در برابر نیروهای جانبی بر خوردار است.